page-title-ayat.png

نگهداری از کودکان بی سرپرست

کودکان بی سرپرست

خدمات شامل: نگهداری از کودکان 2 تا 18 سال می باشد که شامل:

1- بهبود وضعیت رفاهی و معیشتی

انتخاب فضا و امکانات مناسب برای زندگی، رسیدگی مستمر به وضعیت بهداشت و تغذیه کودکان و ارائه امکانات تفریحی مناسب از جمله اقدامات مسئولین موسسه ماه منیر قمر بنی هاشم است.

 

2-  ارائه خدمات بهداشتی و درمانی

استفاده از یک گروه مجرب پزشکی شامل پزشک عمومی، پزشک متخصص اطفال، متخصص علوم آزمایشگاهی، روانپزشک، چشم‌پزشک و دندان‌پزشک به طور داوطلبانه با موسسه ماه منیر قمر بنی هاشم همکاری دارند.

 

3- ارتقای برنامه‌های آموزشی

تعدادی از کودکان در مقطع دبستان و تعدادی در مقطع راهنمایی و دبیرستان مشغول به تحصیل می‌­باشند و بقیه آنها نیز بخشی از وقت روزانه خود را در مهد کودک به سر می­‌برند تا از امکانات آموزشی مساوی با سایر کودکان بهره‌مند شوند.

 

4- توجه به رشد فرهنگی و اجتماعی

مسئولین موسسه ماه منیر قمر بنی هاشم می­‌کوشند علاوه بر رسیدگی به وضعیت رفاهی آموزشی و تربیتی کودکان آنها را در رشد فرهنگی و اجتماعی نیز همراهی کنند.

موسسه ماه منیر بنی هاشم با هدف حمایت مالی از موسسه مادر مهربان عالم بنا شد.همانند علمدار رشید کربلا که درعرصه های گوناگون همچون کوهی استوار حامی وپناه فرزندان ایتام بودند ،موسسه ماه منیر هم حامی مالی موسسه مادر مهربان عالم درامر رشد پرورش و نگهداری ایتام باشد و با همکاری با موسسه مادر مهربان عالم با تاسی از شیوه حضرت زهرا که مربی فرزندان شیعه هستند برای نگهداری و پرورش فرزندان بی سرپرست تاسیس شد.تابنابر وصیت مادر فقید بانی ، نونهالان یتیم را در ابعاد گوناگون علمی .مذهبی .ورزشی و اجتماعی پرورش دهد.

اشتراک مطلب:

1398 | تمامی حقوق برای خيريه مفحوظ میباشد